Mediační a edukační centrum (dále jen MEDUC) poskytuje mediaci a edukaci především v oblasti rodinných sporů. Může se jednat o spory mezi partnery, manžely, spory rodičů týkající se dětí, ale i o spory mezi rodiči a dětmi nebo mezi různými členy rodiny.
Nabízíme pomoc při rozpadu rodin, v době řešení otázek spojených s další podobou péče o děti, nastavení kontaktu s dětmi, ale také jako prevenci v době, kdy se v rodině objeví pouhé zárodky krize. V rámci mediace nabízíme prostor pro rozhovor, pod vedením dvou mediátorů, muže a ženy. V rámci edukace se vám bude věnovat zkušený poradce, který v rámci dvou sezení provede rodiče stěžejními otázkami, které se vážou k problematice rozpadu rodiny nebo krize v rodině.

MEDUC je transformativní centrum, které nabízí přistup založený na sebeurčení stran konfliktu a nedirektivním přístupů mediátorů a edukátorů při práci s nimi. Všichni mediátoři absolvovali výcvik transformativní mediace podle standardu amerického Institute for the Study of Conflict Transformation (http://www.transformativemediation.org/). 

Koučink v MEDUC je (časově ohraničený) proces, při kterém kouč vytváří podmínky pro osobní růst klienta v přístupu k rodinnému konfliktu.  Účelem transformativního koučinku je podpořit klienta při formulování a naplňování jeho individuálních cílů, plánů a strategií, které mu umožní postavit se sám za sebe, ale současně zohlednit situaci ostatních a principy sdíleného rodičovství. Koučinku se účastní pouze jedna osoba. Koučem v MEDUC je profesionál, který při své práci zohledňuje principy transformativního koučinku, které jsou popsané v kodexu dobré praxe, který je ke stažení zde (prosím vložit odkaz na kodex).

Objednávání klientů:

Mediace: +420 775 913 064 Edukace: +420 778 745 368 Koučink: +420 775 913 064
Pondělí - pátek 08:00 – 16:00 Pondělí - pátek 08:00 – 16:00 Pondělí - pátek 08:00 – 16:00

Dnes je Tuesday 21. 03. 2023, svátek má Radek, počasí polojasno 16 °C